Obróbka attyki ogniomuru 0

Obróbka ogniomuru (opierzenie attyki)

Jest to niezbędna obróbka blacharska zazwyczaj dachów płaski, nieco rzadziej znajdują zastosowanie na dachu skośnym. Mur, który otacza dach dookoła, chroni go przed wiatrem. Natomiast mur wystający nad połać dachową pomiędzy dwoma budynkami, nazywamy ogniomurem. Ma on chronić przed pożarem dach sąsiedni. W obydwu przypadkach stosujemy obróbkę blacharską attyki, aby chronić mur przed perforacją.

Połączenia opierzenia attyki można rozwiązać na kilka sposobów. Pierwszy to połączenie na felc (na rąbek). Dekarz wówczas zagina i zaklepuje połączenie. Prawidłowo zaklepane połączenie w przekroju wygląda podobnie jak to w konserwach. Jest to szczelne połączenie, lecz wymaga odpowiednich umiejętności.

Prostszym sposobem jest połączenie na zakładkę. Nacinamy wówczas z klina kapinosy w obróbce, która będzie pod spodem na długości ok. 4-5cm. W miejscu łączenia stosujemy uszczelniacz dekarski elastyczny lub taśmę butylową. Dodatkowo można zastosować mocowania mechaniczne.

Zastosować można również obróbkę attyki z łączeniem na wsuwkę. Odpowiednio zawinięte krawędzie profili głównych umożliwiają zastosowanie wsuwki.

Obróbka attyki na wsuwkę

Obróbka attyki - Blacha na mur

Blachy na mur - Obróbka attyki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl