Google+
Wiatrownica na blachodachówkę blachę trapezową 0

Wiatrownica na blachodachówkę lub blachę trapezową

W przypadku blachodachówki czy blachy trapezowej stosujemy taką samą wiatrownicę. W większości przypadków stosuje się wiatrownicę górną (montaż na wierzch blachy). Dzięki temu w momencie gdy arkusz blachy trapezowej czy blachodachówkowej tniemy wzdłuż spadku, wiatrownicą przykrywamy cięcie. Oczywiście niektórzy wykonawcy stosują również wiatrownicę montowaną pod blachę, tak jak w przypadku dachówki. Jest to jednak bardziej wymagające aby zachować estetykę i prawidłowość montażu.

Najczęstszym materiałem z jakiego wykonuje się wiatrownicę, to stal powlekana w kolorze. Przyczyna jest dość oczywista, większość blachodachówek i blach trapezowych wykonanych jest właśnie z takiej blachy. Rzadziej zdarzają się obróbki blacharskie na blachodachówkę z aluminium, przez wzgląd na wyższą cenę oraz mniejszą ilość producentów oferujących blachy dachówkowe z aluminium.

W przypadku wiatrownic na blachę trapezową zdarzają się zamówienia z blachy nierdzewnej, przez wzgląd na warunki miejscowe. Hale produkcyjne czy magazyny często są w środowisku agresywnym, a blacha nierdzewna (kwasoodporna) świetnie się w nim sprawdza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl